צור קשר

צור קשר

הקשר בין מהירות טעינת אתר למיקומים שלו – SEO

הקשר בין מהירות טעינת אתר למיקומים שלו – SEO

באתר ששמו WPO STATS , התפרסם כי לפני כשנה, חברת אליבבא השקיעה בקיצור זמן טעינת האתר שלהם ב 36%, נתון אשר הביא לעלייה של 10.5% במכירות ועלייה של 27% בפעילות של לקוחות חדשים.

מזה זמן רב, ידוע כי מהירות טעינת האתר חשובה ומשפיעה על המכירות באופן ישיר. הפיכת הבלוג שלך לפלטפורמה רלוונטית דורשת זמן ומשאבים. תחום ה- SEO קרב בין הבלוגר לבין הקורא.

שעון מהירות - מהירות טעינת אתר משפיעה על המיקום שלו במנועי החיפוש

כיום, בשנת 2017, נראה כי גולשים מביעים חוסר עניין באתרי אינטרנט אשר זמן הטעינה שלהם גדול 3 שניות. התווך נע בין 0.5 שניות ועד ארבע שניות, זמן טעינה הממוצע היום עומד על 1.5 שניות, זהו סיימתי עם הנתונים היבשים. היום רוב האתרים המובילים נטענים בפחות משנייה אחת, וזמן הטעינה רק מתקצר ונהיה מהר יותר. אם כך, מה אתה יכול לעשות עם האתר שלך כדי שהוא יטען מהר יותר, ידורג גבוהה יותר, ויהיה פופולארי? איך שלא תהפוך את זה SEO, עדיין, הוא התשובה. הרובוט של גוגל אשר אחראי על סריקת האתרים החדשים סורק באופן עצמאי, שופט את ערכם תוך שהוא מתבסס על מספר פרמטרים. מהירות האתר היא הקלה ביותר לבדיקה. המהירות, כשלעצמה, נגזרת מהזמן שעובר מהרגע שהגולש לחץ באתר עד אשר הוצגה בפניו בקשתו. אם האתר שלך מותאם באופן מלא, זה ייקח רק כמחצית השנייה עד שהאתר יטען. בדיקת הנתונים של Google מראה כי דפים עלולים לאבד עד 40% מהתנועה בהם כאשר טעינתם איטית יותר משלוש שניות לטעינה. אם כן מה עלייך לעשות כאשר אתה נתקל בבעיית טעינה? עלייך לנקות את מסד הנתונים שלך – ולעתים קרובות. מסד נתונים נקי יותר יהיה מהיר יותר.

בדיקת מהירות טעינת דף

כיצד ניתן למדוד מהירות? מאחר וגם גוגל מכירה במהירות הטעינה כנתון חשוב קידום אתרים, ועד כמה חשוב לבדוק את זה היא יצרה כלי חינמי לשימוש חופשי  Google PageSpeed Insights, על ידי הזנת כתובת האתר של הדף תוכל בנקל לבדוק את מהירות התגובה שלו. לאחר ניתוח הנתונים, יוצג בפניך דוח אשר מעריך את הדף שלך ונותן ציון. כמובן שהוא משתמש בגורמים נוספים כגון חוויית המשתמש, ומציע הצעות לשיפור המהירות.

אכסון האתר

אחת ההצעות לייעול מהירות האתר שלך הוא חברת האכסון או השרת המארח את האתר. הפלטפורמה המהירה יותר נקראת EverCache, ארחיב עלייה בהזדמנות אחרת אך הנתון בסיסי מראה כי היא מסייעת לאתר לרוץ עד פי 5 מהר יותר.

זכור: הגולשים היום חסרי סבלנות ומפונקים הם רוצים הכול, מהר ועכשיו ואם לא תספק להם את זה כלומר האתר שלך איטי, הם יעברו הלאה וימצאו עסקים אחרים שיספקו להם את מבוקשם.

מאמרים נוספים

צור קשר
חיוג מהיר
דילוג לתוכן