צור קשר

צור קשר

עדכון אלגוריתם Fred של גוגל ופגיעתו ב – Seo

עדכון אלגוריתם Fred של גוגל ופגיעתו ב – Seo

לפני שנעסוק בעדכון האלגוריתם בגרסה שכונתה Fred, ויכולת פגיעתו בתהליך קידום אתרים, נחזור לנקודת ההתחלה. בפברואר 2011 הוציאה גוגל אלגוריתם ( אוסף פקודות חד ערכיות לביצוע משימה מוגדרת ) תחת השם Panda,

בתחילה האלגוריתם נוסה ברחבי ארה”ב בלבד ורק כחודשיים לאחר מכן באפריל 2011 נכנס האלגוריתם לשימוש כלל עולמי. מטרת האלגוריתם היא לבצע סריקה מתמדת כדי לסנן אתרים עם תוכן רדוד שתרומתן לגולשים זניחה או שכלל אינם תורמים.

האלגוריתם Fred של גוגל מול קידום אתרים ופגיעתו ב - Seo

כמו אתרים עם מאמרים כפולים ומאמרים עם תוכן לא רלוונטי. פנדה יצר טלטלה בעולם כשהפיל אתרים מראש רשימת הדירוג. בתחילת הדרך נפגעו גם אתרים תמימים אך מפתחי האלגוריתם פנדה עמלו וביצעו תיקוני ביניים וכך יוצאות מידי פעם עדכוני גרסאות עם אלגוריתם מפותח יותר. עושה רושם כי בתחילת חודש מרץ השנה הוציאה גוגל עדכון לאלגוריתם פנדה העונה לשם Fred, אולם עדכון זה נעשה ללא הודעה רשמית אף לא עד לרגע זה ממש. כתוצאה מנפילות דרסטיות של אתרים ברחבי האינטרנט ללא כל סיבה מוצדקת ופגיעה בתחום קידום אתרים אורגני, החלו רחשים ותהיות אשר הובילו בסופו של דבר למסקנה כי אכן שוחרר עדכון אך לא ידעו מהו טיבו ומה מטרתו. לאחר זמן מה הודתה גוגל בחצי פה כי היא מבצעת עדכונים כל הזמן אך לא הודתה כי אכן שוחרר העדכון הזה. גארי איליס שתפקידו ניהול מערך המגמות בגוגל צייץ בטוויטר כי האתרים אשר יושפעו מעדכון זה הם אתרים בעלי תוכן שטחי, מלאי פרסומות ואתרי מכירות נטולי תוכן. בחלק מן הדיווחים נטען כי מי שנפגע מעדכון פרד הוא דווקא אתרים המשתמשים בטכניקת הכובע השחור, שינוי גוון טקסט, קישורים לא רלוונטיים וכו’.

ומה עכשיו?

אם נראה לך שדרוג אתרך נפגע כתוצאה מעדכון האלגוריתם, ראשית לא להיבהל. ומה שעלייך לעשות, הוא לבדוק את תוכן האתר באופן מקצועי ובהקדם. לבחון את רמת המאמרים, כפילויות, שלא יהיו פרסומת באופן שיצדיק הורדת דירוג וכדומה, אל תתחיל למחוק דפים.

מה שמוביל אותנו להבנה כי לעינו לעשות מלכתחילה את הדברים בצורה נכונה ומקצועית.

מאמרים נוספים

צור קשר
חיוג מהיר
דילוג לתוכן