צור קשר

צור קשר

קידום מיקומים לאתר אבל בשחור, טוב או רע מאוד?! – חלק א

קידום אתרים אורגני אבל שחור, טוב או רע מאוד?! – חלק א

בעולם ה – SEO, יש לנו צורך עז לעקוב, לא, לא מעקבים של בלשים ואקשן. לעקוב אחר חברים, אחר מידע ועוד. המערכת האינטרנטית יצרה וקבעה עם הזמן חוקים נוקשים, וזאת על מנת לספק גלישה בטוחה, נעימה ומועילה

על מנת להבטיח את חוויית גלישה, וזאת מאחר וגם ילדים גולשים באתרים וחשופים לתכנים. יחד עם זאת בכדי להיות מדורג גבוה אתה נדרש להתעדכן במגמות המשתנות חדשות לבקרים בעולם קידום האתרים.

שיפור מיקום במנוע החיפוש של גוגל

ומנגד, יש אנשים הפועלים בניגוד לאותם חוקים ומוכנים להסתכן (שולחי דואר זבל) ומנסים להתחכם ולהערים על מנועי החיפוש ועל ידי כך לייצר תעבורה המדמה קידום אתרים אורגני לאתרים שלהם ללא שמירה על כללי משחק הוגנים. אם כך מהם אותם כלים אפלים שהם מנצלים לטובת SEO ומצליחים להערים על Google.

קישורים ממומנים

בד”כ הדברים ברורים כשמש: אנשים משלמים כסף על קישורים המבוססים על דרוג דפים ואז בעזרת אותם קישורים מנסים להשיג דירוג גבוה. על פי רוב ניתן לדעת אילו קישורים הם קישורים טבעיים ואילו קישורים ניקנו בכסף. על מנת לזהות קישורים ממומנים Google מבצעת הערכה מושכלת במספר דרכים. ישנם מספר יתרונות כאשר הקונה מבצע רכישת קישורים לטובת SEO. ראשית, זה קל. לאחר ביצוע העסקה, אין צורך לדאוג לגבי הרמה ואיכות התוכן. כמו כן, מילות המפתח, תגרומנה לדירוג גבוה ב- Google, הדירוג נקבע גם בהתאם להעדפות הגולשים. אלה סיבות מספיק כדי לתחמן ביעילות  את מנוע החיפוש המדרגים ולכן שיטה זו מסווגת כקידום אתרים שחור ואינה מומלצת. דרך אגב באנגלית היא נקראת black hat כלומר שיטת הכובע השחור.

תגובות ספאם

פעמים רבות ב – SEO אנו נתקלים בתגובה חדשה באתר האינטרנט ואז התגובה התבררה כהפצת תגובת זבל עם מסר חסר ערך, ומוצאים את הקישור שאיננו קשור כלל? אלה הן הפעולות שאני מתכוון אליהן. תגובות ספאם נועדו ליצור קישורים נכנסים חינם. מה שהופך את התעבורה הזו לבזבוז זמן אמיתי. לצערי כיום הוא אחד מהבולטים ביותר בשיטת הכובע השחור. זאת ועוד, הפצה זו לא נעשית באופן ידני, עם הזמן פותחו כלים שונים המפיצים אוטומטית תגובות ספאם ברחבי האינטרנט. במידה ויש לך בלוג פתוח להערות ללא מנהל בלוג שידאג לסנן תכנים שהאיכות שלהם ירודה או פוגענית, זהו רק עניין של זמן עד אשר תתחיל לקבל תגובות זבל אשר יגרמו לרושם שלילי על המשתמשים ובהתאם לכך לפגוע חוויית הגלישה שלהם. לכן עדיף למנוע את תגובות הזבל טרם ביצוע הנזק לפני שהקוראים יעזבו או ישאירו ביקורות רעות. בל נשכח, תגובות ספאם פוגעות באתרך או בבלוג שלך באופן ישיר בכך שהוא נראה מוזנח ולא מקצועי. על כן עלייך להמתין ולאשר את הערות וזאת רק לאחר סינון דואר זבל באמצעות תוספי חסימה.

מאמרים נוספים

צור קשר
חיוג מהיר
דילוג לתוכן