צור קשר

צור קשר

טכניקת זנב ארוך בקישורים ובמאמרים

 

טכניקת זנב ארוך

טכניקת זנב ארוך בקידום אתרים, היא טכניקה שעל פיה יותר אנשים מבצעים כל יום חיפושים אחר ביטוי מפתח המורכבים מצירוף של ארבע מילים ויותר ומבחינה סטטיסטית מדובר בפחות חיפושים. המשמעות היא שעל פי עקומת הפעמון אנו נוהגים להתייחס דווקא למרכז הפעמון שם נמצאים הרוב, 50% מכלל המחפשים ובכל צד של הפעמון כ – 25%. אולם  בטכניקת הזנב הארוך הפחות מוכרת אומנם, אך חזקה מאוד ליצירת תנועה בחיפוש האורגני עבור האתר שלך אנו מתייחסים דווקא לקצוות לאותם 25%. אנשים רבים מתאמצים להשקיע במילות המפתח שהכי מייצגות ואת המילים הראשונות שעולות על דעתם, המייצגות בעצם במרכז הפעמון. יש שוק כמעט לכל מוצר. במקרים מסוימים, לעומת זאת, השוק הזה הוא באמת קטן הוא מאין שוק נישה. ולכן אנו נשתמש בטכניקה של זנב ארוך כדי להפוך את האתר שלך ליותר רלוונטי לקהל הספציפי יותר. אנו ממליצים לעשות שימוש בטכניקה זו כאסטרטגיה עבור כל מוצר שברצונך לקדם ובתנאי שהאתר שלך מתאים לתיאוריה. הקפד לכלול לא רק מילות מפתח, אלא גם מילות מפתח גנריות עבור אסטרטגיה שיווקית ארוכת טווח למוצרים ספציפיים. הקפד לנתח את דוח האתר ולראות כיצד רשימה של מילות מפתח חדשות מתחילות להופיע. ולמד את הדו"ח היטב. לדוגמה, Amazon.com, אתר הקניות מס 1, מייצר הכנסות ממכירת ספרים הודות לדרך בה הוא מתאר מוצרים ארוכי זנב. אם אתם מחפשים את הספר האחרון של הארי פוטר למשל, ישנם חנויות ספרים מקוונות רבות בהן תוכל למצוא את הספר הזה באינטרנט. כאשר אתה מעוניין בספר מסוים של מחבר שהוא לא כל כך מוכר וידוע, או אם אתה מחפש מידע בנושא מסוים, אז אמזון תהיה האפשרות הטובה ביותר שלך. אמזון תמכור כמה ספרים כאלה, אבל היא תמכור אלפי ספרים בטכניקת זנב ארוך.

 

חיפוש רגיל באינטרנט עבור מילת המפתח "צמיד צהוב" ייתכן ולא יביא אותך לתוצאה, ואז המשתמש יתחיל להוסיף מילים רלוונטיות לחיפוש. הוא ינסה מונחים ספציפיים יותר כגון "למכירה מוצרים צהובים לגברים ", ועם השתמשת בטכניקת זנב ארוך אתה יכול לראות כי תתחיל למכור מכנסיים צהובים שלא חשבת שאתה צריך לפרסם אותם כי הם לא בעמוד הראשון של האתר שלך. אם המלאי אינו מהווה בעיה, תוכל לבנות רשימה מקיפה של מילות מפתח זנב ארוך עבור כל המוצרים שלך.

כיצד ניתן לדעת כי מילת מפתח זנב ארוך היא טובה?

אם אתה לא יודע היכן להתחיל, בדוק את המתחרים שלך, יתכן והם כבר בתהליך קידום אתרים והם כבר משתמשים בטכניקה זו, מה שהופך את העבודה שלך קצת יותר קלה. שנית על ידי בדיקת מילות המפתח שלך, האם אתה ממוקד?

לאחר זיהוי מילות מפתח פוטנציאליות לטכניקת זנב ארוך, אתה צריך לפענח מה נפח החיפוש עבור כל מילת מפתח. זה חשוב מאחר ותצטרך להתמקד במונחי החיפוש הרלוונטיים. לא לכל מילות מפתח בטכניקת זנב ארוך יש נפח חיפוש השווה מכירה. מילות מפתח זנב ארוך הן בדרך כלל שגויות מבחינה דקדוקית. נסה לחשוב מה הגולש יחפש, במקום מהי המילה הנכונה מבחינה טכנית. אם יש מילת מפתח זנב ארוך שאתה באמת רוצה לדרג, אבל זה לא הגיוני כאשר נעשה שימוש בצורתו במשפט, אתה צריך ל"קמבן". יצירת משפט  בשילוב כמה וריאציות על הזנב הארוך יעזור לך לדרג – תוך שמירה על התוכן שלך קריא. שים לב אם התוכן שלך לא הגיוני, מי שמגיע לדף שלך, לא יישאר ויעזוב מיד. ובשורה התחתונה אם לא תדע לעשות זאת בכוחות עצמך אנו נשה זאת עבורך מאחר וקידום אתרים אורגני הוא המקצוע שלנו.

חיוג מהיר
דילוג לתוכן