צור קשר

צור קשר

תוכן מועתק פוגע בתהליך הקידום

 

האם תוכן מועתק פוגע בתהליך הקידום ? התשובה כן !

תוכן מועתק עלול לבלבל את מנועי החיפוש של Google. אם אותו התוכן נמצא במספר דפים באתר שלך או באתרים אחרים, Google לא ידע מה לדרג תחילה. השקעת זמן וכסף בקידום אתרים אורגני או ממומן ותוכן מועתק רק יכול לפגוע בדירוג האתר. כדי למנוע מצב בו באתרך יש תוכן מועתק בצע בדיקת תוכן מדי פעם ובדיקה חוזרת כדי למצוא תוכן שהועתק. יחד עם זאת, בהנחה שאתה כותב תוכן איכותי, דע לך כי לתוכן שלך יהיו העתקים. ועותקים אלה לא תמיד יקושרו לאתר האינטרנט שלך. וזו סיבה נוספת לעשות בדיקת תוכן מועתק באופן קבוע. במאמר זה, אציג בפניכם דרך מהירה למציאת תוכן מועתק מאתר האינטרנט שלך.

 

CopyScape.com בודק תוכן מועתק

יש הרבה כלים למציאת תוכן מועתק. אחד הכלים הידועים לבדיקת תוכן מועתק הוא CopyScape.com. כלי זה די קל לתפעול, עלייך להקליד קישור ל – CopyScape.com והתוצאה תציין בפנייך איפה התוכן המועתק נמצא.

בשלב הראשון, הבדיקה תציג את התוצאות במידה ויש, ויזואלית זה נראה ממש כמו החיפוש ב – Google. לחיצה על אחת התוצאות תציג פרטים נוספים. הכלי הנ"ל לדוגמה ידגיש את הטקסט שהוא מצא וזיהה כמועתק. לעתים די קרובות אנו נראה כי תיאורי מוצרים המשמשים חנויות מקוונות יהיו ממש זהים. במקרים אלה מיובאים הנתונים לאתרים ממערכת ניהול התוכן של החנות. אני מניח שזה די מתסכל לכתוב ולהשקיע בתוכן ייחודי עבור כל מוצר, ולגלות כי מישהו פשוט גונב את ההשקעה שלך.

כמה אחוז מועתק

בעוד שהמערכת של Google יודעת לזהות את המילים בסרגל הצד של האתר, יתר הכלים לא יודעים לעשות זאת. והם מכלילים את כל הטקסט בדף בחישוב הנתונים הכולל שלהם. זכור זאת כאשר אתה בודק תוכן מועתק באמצעות הכלים הללו. האחוז בפועל של התוכן המועתק כאשר אתה מחשב רק את התוכן הראשי של הדף, עשוי להיות גבוה יותר. לתשומת ליבך!

בדיקה ידנית של תוכן מועתק

רוב הכלים קלים לשימוש ולמציאת תוכן מועתק, א הכלי שסקרתי לעיל הינו הכלי היעיל ביותר. עם זאת, במידה ואתה מעוניין לזהות את התוכן המועתק על פי Google, השתמש ב- Google עצמה. במידה ויש לך חשד להעתקת תוכן בדף מסוים, העתק את הטקסט מהדף, רצוי שיהיה הקטע שלדעתך עשוי להיות הסיבה והעניין עבור אחרים והכנס אותו למנוע החיפוש ב- Google.

לסיכום, כאמור ישנם כלים שונים לבדוק תוכן מועתק, כדי למצוא מה הועתק מהאתר שלך, תוכל להשתמש ב- Google כדי לראות איפה עוד באינטרנט תוכן זה מופיע ומי עושה בו שימוש. כדאי לך להימנע משימוש בתוכן מועתק מאחר וזה יפגע בתהליך שלך בתחום קידום אתרים אורגני שעשית. עוד נקודה חקור וחפש אחר תוכן שלך שהועתק, שהרי גם זה יכול לפגוע בך.