צור קשר

צור קשר

כלים אוטומטים לשיפור המיקמים של האתר במנועי חיפוש

כלים אוטומטים לשיפור המיקמים של האתר במנועי חיפוש

לא פעם, אנשים שואלים אותי, האם ניתן לקדם את העסק להם בצורה אוטומטית, ללא צורך בידע נרחב. שאלות הנוגעות בקידום אתרים במנועי חיפוש, שייעשו ללא מאמץ. כשפונים אלי ושואלים, התשובה שלי היא ברורה – לא, לא היה, לא יהיה.

הרי שאם היו כלים אוטומטיים לקידום אתרים אורגני, כל בעל עסק היה משתמש בהם, כל מנהלי העסקים היו חוסכים בהמון הוצאות. הדבר האכי שלא מתיישב הוא, שכביכול רק למי שיש את היכולת לקנות שירותים של כלים אלו, היה יכול להיראות בעיני הגולשים.

כלים חדשים ואוטומטים לשיפור המיקמים של האתר

הפועל יוצא הוא חוסר אוטנטיות מצד מנועי החיפוש. אם כן, ניתן להסיק שחלק מהכלים האוטומטיים הם רק כלי עזר בשבילנו כדי לקבל החלטות לגבי ההליך קידום שאנו עושים.

אז איזה כלים הם הבסיס למקדמי אתרים?

הכלי הראשון המומץ הוא A1. זהו כלי שסורק את האתר שלנו, מראה את פרופיל הקישורים הפנימי של האתר, אלו דפים חסרים, קישורים שבורים הנקראים בשפה מקצועית דפי 404, אלו דפים מופנים עם העברת הכוח 301, אלו דפים מפנים ללא העברת הכוח הסמכותי שלהם 302, אלו דפים מצבעים על דף, שהתוכן המקורי הוא שם, כך שהתוכן המועתק נמצע בהם והוא לא מקורי, בשפה המקצועית זה נקרא קוד 8- או קנוניקל.

כלי נוסף שמאוד עוזר הוא כלי חינמי של גוגל Search Console בעבר היה נקרא Web Master Tools, גוגל עוזרת לבעלי האתרים לקבל מידע על האתר שלהם, כגון, קישורים פנימיים באתר, קישורים יוצאים מהאתר. כלי חשוב נוסף במערכת הזו של WMT הוא בדיקת פעולות ידניות, כלי זה מאפשר לדעת האם פרצו לנו לאתר, האם הקישורים שמפנים לאתר שלנו לא מספיק אוטנטיים ועוד. כמו כן גוגל תודיע לנו כמה דפים מהאתר שלנו נוספו לאינדקס שלה. אם כן WMT הוא כלי מרכזי מתוך מגוון הכלים החשובים שעושים בזמן קידום האתר.

כלי נוסף מתוך הכלים החינמיים שלנו לקידום האתר הוא Google analytic – כלי חשוב המלמד אותנו על התנועה באתר שלנו, איזה דפים הם המעניינים את הגולשים. ניתן לדעת בגוגל אנליטי כמה אנשים ביקרו באתר בחתך תאריכים מסוים ועוד. חשוב להבין, שאי אפשר לוותר על כלי מסוים לטובת כלי אחר, דל הכלים האלו חשובים מאוד בתהליך העבודה. כמו כן, קיימים הרבה מאוד כלים לקידום, אני אוהב להשתמש בכלים וותיקים והמוכרים למיניהם שאין וויכוח שהם הטובים ביותר לדעתי. כלי נוסף חושב הוא בדיקת מהירות האתר בעיני גוגל. גוגל מצפה שביחס לתוכן שבדף, הדף יעלה מהר בצד הלקוח, לדעתי עד שנייה וחצי זה הזמן הכי אידאלי.

לסיכום, אין דבר שנקרא קידום מכונה כתחליף לקידום אדם. שהרי מדובר שתוצאות אוטנטיות במנועי החיפוש.

מאמרים נוספים

צור קשר
חיוג מהיר
דילוג לתוכן