צור קשר

צור קשר

Friendly URL

כתובת URL ידידותית Friendly URL

 

 

כתובת אתר ידידותית חשובה מאוד כאשר רוצים לשפר דירוג של אתר וזהו עוד מהלך בתהליך קידום אתרים, מעבר לבניית האתר בהתאם לכללים לבדיקות מילות חיפוש, מיקום האתר בשרתי חברה בעלי נגישות ומהירות. כתובת אינטרנט הקלה לקריאה וכוללת מילים המתארות את התוכן של דף האינטרנט. סוג זה של כתובת אתר היכול להיות ידידותי משתי סיבות עיקריות.

1) כתובת ידידותית תעזור לגולשים המבקרים באתר לזכור את כתובת האינטרנט.

2) כתובת ידידותית  תעזור לתאר את הדף לטובת מנועי החיפוש כמו Google.

שיווק וקידום אתרים במנועי חיפוש - פרסום בגוגל ובפיסבוק

כתובות אתרים ידידותיים למשתמש

כתובות אתרים ידידותיים הן כתובות קצרות בדרך כלל וקלות להיזכר בהן, הן נחשבות לכתובות אתרים ידידותיים למשתמש מאחר והן מקלות עליו, במקום לבצע חיפוש הוא יכול להקליד את הכתובת מיד. כתובות אתרים אלו עוזרות למבקרים לזכור כתובות אינטרנט, כלומר, הגולשים יכולים לחזור ולבקר שוב בדפים רק על ידי הקלדת הכתובת בשורת ה URL של כתובת האתר. לדוגמה, חברה יכולה להשתמש בכתובת לדוגמא www.you/support.com עבור דף התמיכה באתר האינטרנט שלהם. הרבה יותר קל לזכור מאשר כתובת ארוכה, כמו  www.com / section / support / default.aspx = id = 1 & lang = i".

מאחר ובאתרים דינאמיים נטענים תכנים שונים על סמך המשתנים בכתובת האתר המופיעים בדרך כלל לאחר סימן השאלה, יצירת כתובות ידידותיות למשתמש אינה תמיד משימה קלה. לכן, מנהלי אתרים רבים משתמשים באסטרטגיה הנקראת כתובת אתר מחדש, כדי ליצור כתובות אתר פשוטות יותר. שיטה זו אומרת לשרת האינטרנט לטעון כתובת אתר שונה מזו שבשורת הכתובת. לכן, כתובת אינטרנט פשוטה יכולה להצביע על כתובת אתר מורכבת יותר ובעלת משתנים רבים. מאחר שכתובת האתר מופנית מחדש ברמת השרת, מבקרים רואים רק את כתובת האינטרנט הפשוטה.

כתובות אתרים ידידותיות למנועי חיפוש

בעוד שכתובות אתרים ידידותיות למשתמשים מועילות לגולשים המבקרים, רוב מנהלי האתרים מעוניינים יותר ביצירת כתובות אתרים ידידותיות למנועי חיפוש. כתובות אתרים אלה כוללות מילות מפתח חשובות המתארות את תוכן הדף. מאחר שמרבית מנועי החיפוש כוללים את כתובת האינטרנט כחלק מהמידע המתאר דף, הצבת מילות מפתח בכתובת האתר יכולה לסייע בהגברת הדירוג של הדף. לכן, אסטרטגיה זו הפכה לפופולארית בחסרות העושות קידום אתרים.

לדוגמה, blogger.blogger.com/2011/02/car.html בלוג הכולל המלצות לרכישת רכב. או עשוי להיות בעל כתובת אתר בגרסה הידידותית למנועי חיפוש blogger.blogger.com/2011/02/tips-for-buying-car.html אמנם זוהי כתובת אתר תיאורטית אך היא בהחלט יכולה לעזור לדירוג במנועי החיפוש, חשוב לא ליצור כתובות URL מצחיקות רק כדי לתאר את הדף. אחרי הכול, מנועי החיפוש עדיין מתמקדים בעיקר בתוכן של הדף בעת יצירת אינדקס של אתרים.

חיוג מהיר
דילוג לתוכן