צור קשר

צור קשר

קודי תגובה – חלק א

 

קודי תגובה של HTTP חלק ראשון

מהו קוד HTTP, Hypertext Transfer Protocol. אלו הם קודים לתגובה, המוחזרים בכל פעם שמנועי חיפוש או מבקרי אתרים מבצעים בקשה לשרת האינטרנט. קודים תלת-ספרתיים אלה מציינים את התגובה ואת המצב של בקשות HTTP.

 

תמונת מכשירים ניידים - קידום במובייל וטאבלט - SEOUP

עצות מועילות

עצות מועילות בתחום קידום אתרים כשמדובר בהפניות הם, השתמש בהפניות מחדש מסוג 301 במקום 302, בעת הפניה מחדש של כתובות אתר, כדי להבטיח שהקישור ישן שיש לו כבר דירוג מועבר בין דפי האינטרנט המנותבים מחדש. דפי אינטרנט שמחזירים 404, קובץ לא נמצא לפרקי זמן ממושכים ויש להם קישורים בעלי ערך צריכים להיות מופנים מחדש לדפי אינטרנט אחרים. חשוב להתאים אישית את קוד 404 לעמודים עם אפשרויות ניווט מומלצות כאשר מבקרי האתר מבקשים דפים המחזירים קוד תגובה 404. קודי מצב HTTP הם מספרים תלת-ספרתיים שהוחזרו על-ידי שרתים המציינים את המצב של אלמנט אינטרנט. חשוב להבין שהספרה הראשונה של כל קוד מצב בן שלוש ספרות מתחילה באחד מחמשת המספרים, 1 עד 5, ומ – 100 עד 500, קודי סטאטוס מחולקים על פי הקטגוריות הבאות.

100↑ – הודעה המספקת מידע, הבקשה התקבלה וההתקדמות נמשכת.

200↑ – הודעה המספקת דיווח, הבקשה התקבלה ועובדה בהצלחה.

300↑ – הודעת ניתוב מחדש, הבקשה התקבלה, אך עליך לבצע צעד נוסף להשלמת הבקשה.

400↑ – הודעת שגיאת לקוח, הבקשה בוצעה על ידי הלקוח, אך הדף אינו חוקי.

500↑ – הודעת שגיאת שרת, בקשה חוקית בוצעה על-ידי הלקוח, אך השרת נכשל בהשלמת הבקשה.

אמנם יש הרבה קודי מצב HTTP שונים, רובם אינם חשובים וקשורים באופן ישיר ל – SEO.

הודעת קוד סטאטוס חשוב HTTP לקידום אתרים ומנועי חיפוש, 200 זהו קוד חיובי, כלומר הבקשה הצליחה. זה נכון ברוב המקרים ועבור רוב התרחישים.

301, הועבר לצמיתות

המשאב המבוקש הוקצה ל- URI קבוע חדש וכל הפניות עתידיות למשאב זה צריכות להשתמש באחד מה- URI שהוחזרו. הפניה 301, כפי שהיא מכונה בדרך כלל על ידי SEO, צריך להיות מנוצל בכל פעם כתובת אתר אחת צריכה להיות מנותב אחרת.

302, נמצא

השרת מגיב כעת לבקשה עם דף ממיקום אחר, אך המבקש ממשיך להשתמש במיקום המקורי לבקשות עתידיות. גישה זו אינה מומלצת. זה לא דרך יעילה להנחות את מנוע החיפוש כי דף זה או אתר זה שינה כתובת. השימוש  ב -302 יגרום למנועי החיפוש לטפל בהפניה כזמנית ולא לתת לה את הדירוג של 301 הפניות מחדש.

404, קובץ לא נמצא

השרת לא מצא דבר שמתאים לבקשת ה- URI. לא ניתן לציין אם התנאי הוא זמני או קבוע. הדבר אמור להתרחש בכל פעם שהשרת אינו יכול למצוא בקשה לדף תואם. פעמים רבות מנהלי אתרים יציגו שגיאת טקסט 404 אבל קוד התגובה הנכון למקרה זה אמרו להיות 200.

410, נעלם

המשאב המבוקש אינו זמין עוד בשרת ואין כתובת להעברה ידועה. מצב זה צפוי להיחשב קבוע. לקוחות עם יכולות עריכה של קישורים יש למחוק הפניות אל ה- URI של הבקשה לאחר אישור המשתמש. אם השרת אינו יודע, או אין לו דרך לקבוע, בין אם התנאי הוא קבוע או לא, יש להשתמש בקוד המצב 404 שמשמעותו לא נמצא, במקום 410 חלף. תגובה זו ניתנת למטמון, אלא אם צוין אחרת.

צור קשר
חיוג מהיר
דילוג לתוכן